Szkola Filmowa W dniach 10-11 kwietnia w Kinie Iluzjon w Warszawie, już po raz 13 odbywać się będzie Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po Wiśle".

"Łodzią po Wiśle" to festiwal młodych twórców kina – studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, którzy prezentują szerokiej publiczności swoje filmy powstałe w ciągu ostatniego roku akademickiego.

Wydarzenie ma formułę konkursu - filmy co roku ocenia profesjonalne jury i przyznaje Grand Prix oraz nagrody za najlepszą etiudę w czterech kategoriach: fabuła, dokument, animacja i zdjęcia/etiuda operatorska.

Festiwal jest organizowany od 2003 r. w Warszawie. Od początku jego założeniem była promocja studentów Szkoły, konfrontacja ich twórczości z szeroką publicznością oraz środowiskiem filmowym poprzez stworzenie forum do rozmowy o przyszłości polskiego kina. Z każdą kolejną edycją festiwalu wzrasta liczba jego widzów, a dyskusje po konkursowych projekcjach są gorące i inspirujące. Filmy prezentowane podczas "Łodzią po Wiśle" zdobywają potem nagrody na krajowych i międzynarodowych festiwalach.

www.lodziapowisle.pl

vimeo.com