Uniwersytet Medyczny w Łodzi Przez cały marzec, w łódzkich uczelniach wyższych, trwała akcja pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku w ramach inicjatywy „Zostań Bohaterem Szpiku".

Uniwersytet Medyczny w Łodzi był współorganizatorem akcji, a także jej gospodarzem. Przez cztery dni w różnych miejscach uczelni, w Campusie przy Pl. Hallera, w Rektoracie, w Campusie Wydziału Farmaceutycznego oraz w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym, wolontariusze z Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Łódź zachęcali studentów, pracowników i wszystkich Łodzian do udziału w akcji. Wśród studentów i pracowników znalazło się aż 49 „bohaterów", którzy w razie potrzeby zostaną honorowymi dawcami szpiku. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Pamiętajmy, że tylko 30% chorych znajduje dawcę wśród rodziny, aż 70% zdanych jest na znalezienie dawcy niespokrewnionego. Przeszczepienie komórek macierzystych lub przeszczep szpiku jest ostatnią szansą dla pacjenta, któremu nie pomogła chemioterapia i naświetlanie.

Tym, którzy nie zdążyli wziąć udział w tegorocznej edycji przypominamy, że Ośrodek Dawców Szpiku przy Klinice Immunologii, Reumatologii i Alergii, przy ul. Pomorskiej 251 w Łodzi czeka na wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona dotychczasowych bohaterów.

www.umed.pl