Politechnika ŁódzkaDrużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej po raz drugi wzięła udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge. Po trzech dniach wymagających konkurencji łódzcy studenci zdobyli 5. miejsce w gronie 36 najlepszych zespołów ze świata, ponawiając tym samym sukces z ubiegłego roku.

Konkurs odbył się (1-3 czerwca) na terenie Mars Desert Research Station, w samym sercu pustynnego stanu Utah w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki trafił do prestiżowego rankingu QS World University Ranking, który obejmuje tysiąc najlepszych uczelni z około 60 krajów świata. Oprócz łódzkiej uczelni, w zestawieniu znalazło się też 8 innych uniwersytetów z Polski.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi został laureatem konkursu „Inkubator Innowacyjności+”, ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt realizowany będzie przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii UM w Łodzi (lider projektu) oraz analogiczne biura konsorcjantów: Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.


Celem programu jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności ich komercjalizacja. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do promocji osiągnięć naukowych, zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym, a otoczeniem gospodarczym.

 

Więcej informacji

Uniwersytet Medyczny w Łodzi Otwarcie nowej siedziby Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa stało się okazją do uroczystego odsłonięcia malunku Odznaki 28 Pułku Strzelców Kaniowskich, który stacjonował w Łodzi w okresie międzywojennym.


Wizerunek odsłonił JM Rektor, prof. Radzisław Kordek w towarzystwie przedstawicieli Stowarzyszenia Historycznego „Strzelcy Kaniowscy”.
Malunek został odkryty w styczniu 2016 roku, podczas prac remontowych, prowadzonych w budynku, w którym przed wojną mieściła się Szkoła Powszechna nr 127.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaDo 8 marca można zgłaszać kandydatów do wyróżnienia „Łódzkie Eureka” za 2016 rok. Honorową statuetkę przyznaje Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne. Celem wyróżnienia jest promocja twórców (lub zespołów) działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.

 

Więcej informacji