Politechnika ŁódzkaW dniach 28-29 września 2015r. w Łodzi odbyła się konferencja naukowa 2nd Workshop on Progress in Bio- and Nanotechnology, której organizatorami byli Politechnika Łódzka i Technopark Łódź.


Wydarzenie to było okazją do wysłuchania światowej sławy specjalistów. Lista zaproszonych wykładowców obejmowała naukowców pochodzących z łódzkich uczelni, Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi oraz wiodących ośrodków badawczych w Polsce, Europie i USA.

www.p.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaW dniu uczelnianej inauguracji, 6 października 2015 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Łódzkiego Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Kampus Politechniki Łódzkiej (ŁACSD).


Wzdłuż Al. Politechniki, w kampusie B uczelni powstaje wielofunkcyjny, jeden z największych ośrodków sportowych w Łodzi, z pierwszym w mieście i jedynym w regionie basenem olimpijskim. Miejscem, w którym odbyła się uroczystość jest „surowa" jeszcze niecka basenu olimpijskiego.

www.p.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaDr hab. Katarzyna Pernal, profesor nadzwyczajny w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej, uhonorowana została Medalem International Academy of Quantum Molecular Science (IAQMS) za wybitny wkład do rozwoju metod chemii kwantowej i fizyki molekularnej.


Medal IAQMS przyznawany jest corocznie od 1967 r. jednej osobie na świecie i stanowi najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie chemii kwantowej i teoretycznej.


Katarzyna Pernal jest absolwentką Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Doktorat z chemii uzyskała na Florida State University w 2002 roku. Po odbyciu dwuletniego stażu podoktorskiego w Vrije Universiteit w Amsterdamie w 2007 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie fizyki teoretycznej. Od 2008 roku pracuje w Instytucie Fizyki na Wydziale FTIMS.

www.p.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaCztery polskie uczelnie: Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Akademia Górniczo-Hutnicza podpisały umowę o współpracy z Instituto Superior Tecnico z Lizbony.

Umowa została podpisana 12 października 2015 r. w obecności ambasadora RP w Portugalii prof. Bronisława Misztala oraz wiceprezydenta Miasta Łodzi Marka Cieślaka.

Instituto Superior Tecnico, od powstania w 1911 r., jest najbardziej renomowaną uczelnią techniczną (tzw. wielką szkołą inżynierii, architektury, nauki i technologii) w Portugalii, plasującą się wśród najlepszych w Europie. O wysokim poziomie prowadzonych tam badań i prac naukowych świadczy m.in. specjalny program realizowany wspólnie ze słynną amerykańską uczelnią Massachusetts Institute of Technology, pozostającą w czołówce światowych rankingów.

 

www.p.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaW tym roku po raz pierwszy konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych ma charakter ogólnopolski. To unikatowe w Polsce forum łączy wykładowców, studentów i firmy związane z grami komputerowymi.
We wtorek 30 czerwca w Sali Widowiskowo - Konferencyjnej Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 3a w Łodzi studenci z Polski będą prezentowali autorskie prototypy gier komputerowych zrealizowane z wykorzystaniem różnych technologii. Do konkursu zgłosiło się około 200 osób.

www.p.lodz.pl