Politechnika ŁódzkaRoboterapia, czyli roboty na usługach terapeutów to tytuł prezentacji, którą przedstawi doktorant z Politechniki Łódzkiej Igor Zubrycki w czasie finału konkursu popularyzatorskiego INTER.

Finał piątej i jednocześnie ostatniej edycji konkursu odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 czerwca br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Dziesięciu finalistów wyłoniła Fundacja na rzecz Nauki Polskiej organizująca konkurs INTER. Podczas gali finałowej każdy z młodych naukowców będzie miał pięć minut na zaprezentowanie swojego projektu badawczego.

www.p.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaWeekend Politechniki Łódzkiej w Manufakturze „Rozkręcamy cał(k)ą Łódź" jest wspólnym z łodzianami świętowaniem Jubileuszu 70-lecia powstania uczelni, w czasie którego zaprezentujemy osiągnięcia i pasje naszych studentów. Przez całą sobotę i niedzielę będzie można spotkać w Manufakturze studentów Politechniki Łódzkiej w jubileuszowych koszulach i kaskach, którzy będą zachęcać do wspólnej zabawy.

Politechnika ŁódzkaPolitechnika Łódzka zaprasza do udziału w KONKURSIE NA POMNIK ARMII KRAJOWEJ W ŁODZI pod patronatem JM Rektora PŁ, prof. Stanisława Bieleckiego.

Termin składania projektów upływa w dniu 25 czerwca 2015 r.

www.p.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaNarodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz Radą ds. Badań Naukowych i Technologicznych Turcji ogłosiły otwarcie konkursu na wspólne projekty w obszarach: ICT, Health and life sciences, Food, Energy.

NCBR przeznacza kwotę 4 000 000 zł na dofinansowanie projektów polskich podmiotów, które zostaną zaakceptowane do finansowania w procedurze konkursowej.

Termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2015 r.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury konkursowej, jak również wzory dokumentów do pobrania na stronie.

www.ncbir.pl

www.p.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaZespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej zaprasza 14 maja (czwartek) o godz. 12.00 na oficjalną prezentację bolidu przygotowanego na 30. europejską edycję konkursu Shell-Eco marathon, do Sali Widowiskowej PŁ przy al Politechniki 3a. Studenci, konstruktorzy pojazdu, 17 maja wyruszają na tegoroczny konkurs Shell-Eco marathon, który odbędzie się w Rotterdamie w dniach 21 – 24 maja. Więcej informacji o Iron Warriors można znaleźć na stronie www.ironwarriorsteam.pl oraz Facebook'u www.facebook.com/IronWarriorsTeam.

www.p.lodz.pl