Uniwersytet Łódzki Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją, działającego na Wydziale Prawa i Administracji UŁ organizuje ogólnopolską konferencję

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Liszewska a także Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Konferencja odbędzie się 14 maja 2015 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12, Łódź, Aula Zielona (2.62) Rozpoczęcie konferencji o godz. 10:00.

www.uni.lodz.pl

www.wpia.uni.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaW środę, 13 maja 2015 r. odbędzie się doroczne posiedzenie Senatu Politechniki Łódzkiej poświęcone promocji doktorów i doktorów habilitowanych.

Uroczyste wręczenie dyplomów doktorskich poprzedzi wystąpienie JM Rektora prof. Stanisława Bieleckiego. Dyplomy doktora habilitowanego otrzyma 19 osób, a doktora 94 osoby.

Zapraszamy od godz. 11.00 do audytorium im. A. Sołtana, ul. Stefanowskiego 1/15.

Akademia Sztuk Pięknych Już po raz trzeci Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino ma przyjemność zaprosić artystów, studentów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2015.

Dwie poprzednie edycje przyciągnęły do Łodzi artystów z 19 krajów, takich jak Włochy, USA, Kanada, Chiny czy RPA i cieszyły się dużym uznaniem uczestników. Tegoroczny program obejmuje 10 kursów podzielonych na 2 sesje.

www.pata.asp.lodz.pl

www.asp.lodz.pl

Szkola Filmowa Barbara Wypych, studentka Szkoły Filmowej w Łodzi otrzymała Grand Prix 33. Festiwalu Szkół Filmowych.

W ramach nagrody za wybitną osobowość sceniczną za rolę Withy w spektaklu „Kamień" laureatka Grand Prix otrzymała 15.000 złotych ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Serdecznie gratulujemy!

www.filmschool.lodz.pl

Uniwersytet Medyczny w Łodzi Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, które odbyło się 27 kwietnia, tytuł doctora honoris causa uczelni odebrała Profesor Ada Yonath, światowej sławy naukowiec, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za badania nad strukturą i funkcją rybosomów.

Ceremonia wręczenia doktoratu była niezwykle wzruszającym momentem, nie tylko dla laureatki. Prof. Yonath. W swoim wystąpieniu wielokrotnie dziękowała za zaszczytny tytuł i ciepłe przyjęcie, przypomniała o swoich związkach z uczelnią i Łodzią, a także przyznała, że jej autorytetem i inspiracją do naukowych poszukiwań była Maria Skłodowska-Curie.

Uroczystość zorganizowana została w ramach obchodów 70-lecia Wyższego Szkolnictwa Medycznego w Łodzi, a oprawę artystyczną tego wyjątkowego wydarzenia zapewnił Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

www.umed.pl