Politechnika ŁódzkaKrajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji, która odbyła się w dniach 8–10 kwietnia w Łodzi, stanowi w obszarze radiokomunikacji najważniejszą imprezę naukowo-techniczną w Polsce.

Podczas uroczystej Sesji Otwarcia, w obecności wielu znamienitych gości, został podpisany List Intencyjny zawierany pomiędzy Łódzkim Oddziałem Telewizji Polskiej S.A. i Politechniką Łódzką, który otwiera dla obu instytucji nowy rozdział współpracy na płaszczyźnie edukacyjnej, informacyjnej i technicznej.

Jubileuszowa, XV Konferencja gościła na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej (ul. Stefanowskiego 18/22, budynek A10, kampus A).

Konferencji tradycyjnie towarzyszyła wystawa firm i instytucji związanych z szeroko pojętą telekomunikacją i systemami pomiarowymi.

Politechnika ŁódzkaZespół studentów z Politechniki Łódzkiej zakwalifikował się do krajowych finałów Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez firmę Microsoft. Drużyna przygotowała wieloplatformową aplikację Polyglot służącą do nauki języków obcych. O przepustkę do finału światowego powalczy z czterema innymi zespołami, które w kategorii Innowacje weszły do finału.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi Przez cały marzec, w łódzkich uczelniach wyższych, trwała akcja pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku w ramach inicjatywy „Zostań Bohaterem Szpiku".

Uniwersytet Medyczny w Łodzi był współorganizatorem akcji, a także jej gospodarzem. Przez cztery dni w różnych miejscach uczelni, w Campusie przy Pl. Hallera, w Rektoracie, w Campusie Wydziału Farmaceutycznego oraz w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym, wolontariusze z Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Łódź zachęcali studentów, pracowników i wszystkich Łodzian do udziału w akcji. Wśród studentów i pracowników znalazło się aż 49 „bohaterów", którzy w razie potrzeby zostaną honorowymi dawcami szpiku. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Pamiętajmy, że tylko 30% chorych znajduje dawcę wśród rodziny, aż 70% zdanych jest na znalezienie dawcy niespokrewnionego. Przeszczepienie komórek macierzystych lub przeszczep szpiku jest ostatnią szansą dla pacjenta, któremu nie pomogła chemioterapia i naświetlanie.

Tym, którzy nie zdążyli wziąć udział w tegorocznej edycji przypominamy, że Ośrodek Dawców Szpiku przy Klinice Immunologii, Reumatologii i Alergii, przy ul. Pomorskiej 251 w Łodzi czeka na wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona dotychczasowych bohaterów.

www.umed.pl

Akademia Medyczna Lodz dol 24 marca w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi tytuł doktora honoris causa otrzymał światowej sławy kompozytor i pianista prof. Zygmunt Krauze.

Uroczystość została poprzedzona performancem w wykonaniu studentów Akademii (tancerzy i instrumentalistów), zatytułowany „Interakcje 1".

Politechnika ŁódzkaW marcu łódzkie uczelnie, przyłączyły się do akcji "Zostań bohaterem szpiku". Wszystkich, którzy chcą pomóc chorym na białaczkę, oddając 5 ml krwi, zapraszamy do odwiedzenia 24 marca (wtorek) jednego z 3 punktów medycznych na terenie Politechniki: wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, ul. Stefanowskiego 18/22 (hol I piętro), Centrum Kształcenia Międzynarodowego, ul. Żwirki 36 (sala nr 2) oraz do Budynku Trzech Wydziałów, ul. Wólczańska 223 (hol przy szatni - parter).

www.p.lodz.pl