Akademia Sztuk Pięknych Już po raz szósty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino zaprasza studentów, artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA.

Pomiędzy 17 lipca a 31 lipca 2018 r. kursanci będą mogli zdobywać nowe doświadczenia uczestnicząc w zajęciach: „Grafika artystyczna - techniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz sitodruku” prowadzonych przez kierownika Pracowni Technik Łączonych, prof. Sławomira Ćwieka. W temat eksperymentalnej tkaniny artystycznej zainteresowanych wprowadzi prof. Lidia Choczaj, natomiast zagadnieniem druku na tkaninie zajmie się tradycyjnie prof. Krystyna Czajkowska. Ze względu na duże zainteresowanie podczas ubiegłorocznej edycji, ponownie w ofercie letnich kursów znajdą się także zajęcia poświęcone komiksowi i preprodukcji filmów i gier (prowadzącym będzie prof. Gabriel Kołat) oraz warsztaty z kaligrafii i typografii, nad którymi opiekę merytoryczną sprawować będzie dr hab. Łukasz Chmielewski, kierownik Pracowni Projektowania Krojów Pism i Liternictwa.

W ofercie trwających od 6 do 18 sierpnia warsztatów, znajdą się m.in. zajęcia poświęcone akcesoriom w świecie mody, które poprowadzi dr Katarzyna Wróblewska, oraz technice sitodruku, którą w ujęciu eksperymentalnym przedstawi dr Agata Stępień. Tradycyjnie w ofercie kursów nie zabraknie warsztatów z zakresu projektowania graficznego, prowadzonych przez dr hab. Sławomira Kosmynkę, kierownika Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych, a w świat graficznej różnorodności uczestników wprowadzi dr Tomasz Matczak z Pracowni Technik Litograficznych łódzkiej ASP.

Nowością w programie tegorocznych kursów są zajęcia poświęcone kostiumowi i scenografii, których to tematykę przybliży dr Izabela Stronias, kierownik Pracowni Kostiumu Scenicznego.

Szczegółowy program i regulamin dostępny jest na stronie www.patanetwork.org

Wiecej informacji