Uniwersytet Łódzki Otwarto czwartą edycję Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Kapituła Konkursu ogłosi kto jest autorem najlepszej pracy naukowej z zakresu nauk humanistycznych w Polsce za ok. 10 miesięcy.

Patronem Nagrody jest pierwszy rektor Uniwersytetu Łódzkiego Profesor Tadeusz Kotarbiński: wybitny uczony, humanista, filozof, znakomity nauczyciel, człowiek głębokiej refleksji i szerokiego spojrzenia na historię ludzkiej myśli i jej wpływ na losy społeczeństw.

Prace do konkursu mogą zgłaszać uczelnie, wydziały, instytuty PAN, wydawnictwa naukowe i inne instytucje naukowe do dnia 6 kwietnia 2018 r. Więcej informacji o Konkursie oraz Regulamin można znaleźć na stronie www.nagrodakotarbinskiego.uni.lodz.pl.

Uniwersytet Łódzki

Politechnika Łódzka6 lutego br. Prezydent RP Andrzej Duda wręczył 40 aktów nominacyjnych nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród osób nominowanych znalazła się profesor nauk fizycznych Katarzyna Pernal z Politechniki Łódzkiej.

Politechnika ŁódzkaDrużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej po raz drugi wzięła udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge. Po trzech dniach wymagających konkurencji łódzcy studenci zdobyli 5. miejsce w gronie 36 najlepszych zespołów ze świata, ponawiając tym samym sukces z ubiegłego roku.

Konkurs odbył się (1-3 czerwca) na terenie Mars Desert Research Station, w samym sercu pustynnego stanu Utah w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki trafił do prestiżowego rankingu QS World University Ranking, który obejmuje tysiąc najlepszych uczelni z około 60 krajów świata. Oprócz łódzkiej uczelni, w zestawieniu znalazło się też 8 innych uniwersytetów z Polski.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi został laureatem konkursu „Inkubator Innowacyjności+”, ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt realizowany będzie przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii UM w Łodzi (lider projektu) oraz analogiczne biura konsorcjantów: Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.


Celem programu jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności ich komercjalizacja. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do promocji osiągnięć naukowych, zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym, a otoczeniem gospodarczym.

 

Więcej informacji