Uniwersytet Medyczny w Łodzi Otwarcie nowej siedziby Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa stało się okazją do uroczystego odsłonięcia malunku Odznaki 28 Pułku Strzelców Kaniowskich, który stacjonował w Łodzi w okresie międzywojennym.


Wizerunek odsłonił JM Rektor, prof. Radzisław Kordek w towarzystwie przedstawicieli Stowarzyszenia Historycznego „Strzelcy Kaniowscy”.
Malunek został odkryty w styczniu 2016 roku, podczas prac remontowych, prowadzonych w budynku, w którym przed wojną mieściła się Szkoła Powszechna nr 127.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaDo 8 marca można zgłaszać kandydatów do wyróżnienia „Łódzkie Eureka” za 2016 rok. Honorową statuetkę przyznaje Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne. Celem wyróżnienia jest promocja twórców (lub zespołów) działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.

 

Więcej informacji

Katedra Kompozycji Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza uczniów średnich szkół muzycznych w Polsce do udziału w konkursie dla młodych kompozytorów. Przedmiotem konkursu jest utwór solowy lub kameralny spełniający wymogi określone w regulaminie.

Więcej infromacji

Politechnika ŁódzkaStudenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR z Politechniki Łódzkiej, w skład którego wchodzi drużyna Raptors - konstruktorzy łazika marsjańskiego, kończy rok 2016 jeszcze jednym sukcesem. Reprezentanci Koła zakwalifikowali się do finałów jednego z najbardziej prestiżowych konkursów robotów mobilnych na świecie - Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge. W marcu 2017 r. studenci pojadą z łazikiem do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaDwa projekty zostały zakwalifikowane do finansowania w programie TANGO. W drugiej edycji konkursu dofinansowanie otrzyma 26 najlepszych projektów, spośród 119 zgłoszonych do oceny.

Wysoko, na drugim miejscu ex aequo, został sklasyfikowany projekt pt. Opracowanie technologii nowoczesnego ubioru ochronnego dla noworodków urodzonych przedwcześnie w oparciu o układy warstwowe zgłoszony przez zespół prof. Izabelli Krucińskiej z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Równie wysoko, na miejscu czwartym ex aequo, jest projekt pt. Opracowanie technologii druku organicznych diod elektroluminescencyjnych. Projekt będzie realizowany przez Katedrę Fizyki Molekularnej kierowaną przez prof. Jacka Ulańskiego, a głównym wykonawcą będzie dr inż. Beata Łuszczyńska.


TANGO to wspólne przedsięwzięcie Narodowego Centrum Nauki (NCN) i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Celem programu jest ułatwienie jednostkom naukowym wprowadzanie na rynek nowoczesnych technologii, produktów i usług oraz wzmocnienie współpracy naukowców z przedsiębiorcami.

Więcej informacji