Politechnika ŁódzkaMiędzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge 2016 odbędą się 19 listopada (sobota) w Manufakturze. Organizatorzy, koło naukowe SKaNeR z PŁ. W zawodach zmierzą się roboty stworzone przez studentów, licealistów oraz pasjonatów robotyki z Polski i zagranicy.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaProf. Andrzej Górak z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej został członkiem zwyczajnym Niemieckiej Akademii Nauk i Techniki - "Acatech".


Profesor Górak jest obecnie jedynym Polakiem w prestiżowym gronie naukowców Akademii, która liczy 465 członków, w tym kilkunastu zagranicznych. Jest także laureatem nagrody im. Krischbauma, przyznawanej raz na cztery lata przez Zrzeszenie Niemieckich Chemików za wybitne osiągnięcia naukowe. Za organizowanie współpracy naukowej między Polską i Niemcami został odznaczony Orderem Zasługi Polski i Niemiec.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaGrupa studentów Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ - zespół "Będzie dobrze" zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie VR Challenge i otrzymali nagrodę główną za najlepszą instalację wirtualnej rzeczywistości.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaProf. Piotr Wolański poprowadzi na Politechnice Łódzkiej cykl wykładów eksperckich z astronautyki. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 listopada w sali 109 budynku A18 (Fabryka Inżynierów XXI w.).


Cykl obejmuje 20 godzin zajęć wykładowych, które odbywać się będą w wybrane czwartki, w godzinach 14.15-18.00.

 

Więcej informacji

Uniwersytet Medyczny w Łodzi Wykład pt. „Plastic surgery – the reconstruction of form and function” odbędzie się 27 października (czwartek) o godzinie 12:00 w sali 1.27 w Centrum Dydaktycznym mieszczącym się przy ul. Pomorskiej 251.

Więcej informacji