Politechnika ŁódzkaMiłośnicy architektury, studenci i wykładowcy, mają okazję spotykać się na Politechnice Łódzkiej na 8. edycji Seminarium Naukowego „Łódź U Like”, w dniach 24-26 października. Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro”.

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Już 7 września rozpoczną się zapisy do Akademii Młodego Ekonomisty. Zajęcia będą organizowane w siedzibie Wydziału Zarządzania UŁ przy ul. Matejki 22/26 w Łodzi. W programie AME mogą wziąć udział gimnazjaliści. Edycja trwa 1 semestr i składa się na nią sześć spotkań. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i warsztatów. Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaOd 5 września Politechnika Łódzka gości 128 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Przez tydzień, do 9 września, uczniowie będą uczęszczać na zajęcia z matematyki i fizyki prowadzone przez wykładowców Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ oraz mieszkać w akademikach uczelni.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaPo zagranicznych sukcesach w USA na pustyni w stanie Utah (University Rover Challenge) w czerwcu br., łazik marsjański zbudowany przez studentów PŁ wybiera się we wrześniu na kolejne zawody.

Zespół Raptors z Koła Naukowego Robotyki SKaNeR na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ jedzie 10 września do Rzeszowa na zawody European Rover Challenge, a następnie na Robotour do Daggendorfu (Niemcy).

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej zaprasza na wykład pt. „Fale grawitacyjne – 100 lat po Einsteinie”, który wygłosi Profesor Bogusław Broda 24 maja br. o godz. 17:00 w Małej Auli WFiIS (ul. Pomorska 149/153). Wykład zainauguruje cykl pt. "Spotkania z fizyką i nie tylko, których celem jest przedstawienie zarówno najnowszych osiągnięć fizyki jak i jej ogromnego wpływu na technikę oraz rozumienie otaczającego nas świata.

 

Więcej informacji