Uniwersytet Łódzki Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego od 19 maja 2016 roku działa Szkoła Giełdowa, czyli kurs „Podstawy inwestowania na giełdzie”. Jego uczestnicy zdobędą wiedzę na temat funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych oraz poznają narzędzia, które pozwalają na podejmowanie optymalnych decyzji inwestycyjnych.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaPolitechnika Łódzka otrzymała wczoraj prestiżowe logo HR Excellence in Research nadawane przez Komisję Europejską. Przyznane logo jest potwierdzeniem, że nasza uczelnia zapewnia naukowcom najlepsze warunki pracy stymulujące rozwój ich kariery -– mówi rektor prof. Stanisław Bielecki. Politechnika Łódzka, jest pierwszą uczelnią techniczną w kraju, która uzyskała certyfikat i trzecią w Polsce.

Politechnika ŁódzkaStudenci z Politechniki Łódzkiej po raz pierwszy wezmą udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 60 drużyn z całego świata, a jury konkursu wyłoniło 30 najlepszych zespołów. Ich marsjańskie łaziki zmierzą się na pustyni w stanie Utah. Zawody odbędą się w dniach 2-4 czerwca w marsjańskiej stacji NASA Mars Desert Research Station.

Politechnika ŁódzkaDo 6 maja trwają zapisy na tegoroczny rajd zaplanowany w terminie 13-15 maja. Organizatorzy - Studencki Klub Turystyczny PŁazik - przygotowali w tym roku dwie trasy piesze, trzydniowe oraz jedną dwudniową. Są one przystosowane dla każdego, kto lubi piesze wędrówki po malowniczych szlakach Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

 

Więcej informacji

Akademia Sztuk Pięknych Już po raz czwarty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino ma przyjemność zaprosić artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2016.
Pomiędzy 18 a 30 lipca 2016 r. uczestnicy kursów będą mogli zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinach takich jak: techniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz sitodruku na kursie prof. Sławomira Ćwieka, unikatowy obiekt tkany na kursie prof. Włodzimierza Cygana, a także kaligrafia i typografia podczas zajęć prowadzonych przez dr hab. Łukasza Chmielewskiego.
Od 3 do 17 sierpnia 2016 r. kursanci będą zgłębiać tajniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz litografii na kursie prof. Krzysztofa Wawrzyniaka, druku na tkaninie pod kierunkiem prof. Krystyny Czajkowskiej, projektowania graficznego na kursie prof. Sławomira Kosmynki, a także tkaniny artystycznej i obiektu eksperymentalnego pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak oraz instalacji interaktywnych na zajęciach prowadzonych przez prof. Danutę Wieczorek.

 

Więcej informacji