Szkola Filmowa Szkoła Filmowa w Łodzi zaprasza na 34. edycję Festiwalu Szkół Teatralnych! Na deskach Teatru Studyjnego i Teatru Nowego o festiwalowe laury, uwagę widzów i dobre słowo krytyków rywalizować będą studenci wydziałów aktorskich Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Filii we Wrocławiu oraz Szkoły Filmowej w Łodzi

 

Więcej informacji

Szkola Filmowa Celem konferencji „Polska animacja po 2000 roku" będzie debata o dzisiejszej kondycji zmarginalizowanego przez fabułę i dokument rodzaju filmowego o ogromnych walorach artystycznych i tradycji w polskiej kinematografii, czyli animacji. Konferencja będzie skupiać się na jego najnowszym rozdziale, napisanym już w XXI wieku. Konferencja będzie miała miejsce w PWSFTviT, 6 maja 20016, bud. Z (Hala filmowa).

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Katedra Historii Języka Polskiego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Zakład Historii i Pragmatyki Języka Polskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję naukową „Codzienność w mistrzowskim opracowaniu. W 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza”, która odbędzie się w dniach 16-18 maja 2016 r. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 16/18.

 

Więcej informacji

Akademia Sztuk Pięknych Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi serdecznie zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się 22 kwietnia 2016 roku (piątek) w godz. 10.00-18.00 i 23 kwietnia 2016 roku (sobota) w godz. 10.00-16.00.

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Rektor Uniwersytetu Łódzkiego ogłasza II edycję konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych.
Do konkursu może zostać zgłoszona praca spełniająca łącznie następujące wymagania:
1. została opublikowana w języku polskim lub języku podstawowym dla danej dziedziny przez wydawnictwo działające na rynku krajowym;
2. została opublikowana w 2015 roku i jest to jej pierwsze wydanie;
3. jest pracą z zakresu nauk humanistycznych.

Prace należy zgłaszać w terminie do dnia 15 kwietnia 2016 r. na adres:
Biuro Rektora Uniwersytetu Łódzkiego,
ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź

Więcej informacji