Uniwersytet Łódzki Pod hasłem „Zacznij własny biznes w Łodzi” rozpoczęła się VIII edycja konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam pomysł na biznes” ogłoszona przez Prezydent Miasta Łodzi. W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 35 roku życia oraz początkujące firmy (działające nie dłużej niż 12 m-cy). Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia. Aby wystartować w konkursie wystarczy zgłosić pomysł biznesowy za pomocą formularza dostępnego na stronie:

 

https://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/konkurs-na-biznesplan/formularz-zgloszeniowy/


a następnie opracować profesjonalny biznesplan i zaprezentować go przed Kapitułą Konkursu.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaDr hab. inż. Łukasz Albrecht z Politechniki Łódzkiej otrzymał Medal Młodego Uczonego, ustanowiony przez Senat Politechniki Warszawskiej w 2007 roku. Wyróżnienie to przyznawane jest „za wybitne i uznane osiągnięcia w dziedzinie nauki i innowacji technicznej oraz inne wybitne osiągnięcia twórcze” uczonemu, który nie przekroczył 35 roku życia. Wręczenie Medalu odbyło się 22 marca podczas uroczystości w Politechnice Warszawskiej. Do tej pory Medal otrzymało 8 młodych naukowców.

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Rektor Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza społeczność akademicką Łodzi na dwudziesty pierwszy wykład z cyklu Wykładów Rektorskich. Tym razem W. B. Worthen – Profesor Alice Bready Pels na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku wygłosi otwarty wykład zatytułowany „Mediatizing Hamlet”, 10 marca 2016 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Auli Zielonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12.

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Katedra Socjologii Ogólnej UŁ zaprasza na międzynarodową konferencję naukowo-dydaktyczną „Zrównoważony rozwój, zrównoważone społeczeństwo. Wyzwania edukacyjne”, która odbędzie się 15 marca 2016 roku (godz. 9.30-15.00) na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ (sala T-401).

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki 11 marca 2016 r. (piątek) na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173 w godzinach 14:00-17:00 odbędą się Akademickie Mistrzostwa Łodzi w Szachach Błyskawicznych. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni, studenci i pracownicy łódzkich wyższych uczelni. Zawody organizuje i przyjmuje zapisy Prawnicze Koło Szachowe UŁ: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji