Uniwersytet Łódzki 4 lutego (czwartek) 2016 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Wyborów w godz. 15:00-17:00 w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji UŁ przy ul. Kopcińskiego 8/12 odbędzie się konferencja: W kręgu zagadnień wyborczych –dziesięciolecie „Studiów Wyborczych”. Wydarzenie organizują: Państwowa Komisja Wyborcza, Krajowe Biuro Wyborcze, Centrum Studiów Wyborczych UŁ oraz Centrum Studiów Wyborczych UMK.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaBudynek LabFactor otwiera swoje laboratoria dla wszystkich, którzy lubią nowoczesne technologie, pokazy i eksperymenty związane z wkraczaniem w erę zielonej gospodarki.


W piątek 5 lutego br. od godz. 10.00 do 14.00 można będzie zobaczyć najnowocześniejszą w Polsce bazę dydaktyczno – laboratoryjną, w której kształceni są przyszli specjaliści inżynierii na kierunkach związanych z nowoczesnym przemysłem oraz zaawansowanymi rozwiązaniami proekologicznymi.

 

Więcej informacji

Akademia Sztuk Pięknych W dniach 12-18 stycznia 2016 roku na pięciu wydziałach łódzkich uczelni odbędzie się cykl spotkań naukowych „Pomyśl o EXPO w Łodzi”. W konferencjach wezmą udział zagraniczni eksperci z dotychczasowych Wystaw EXPO (m.in. EXPO Mediolan 2015, EXPO Lizbona 1998, EXPO Saragossa 2008), a także przedstawiciele władz Miasta Łodzi, eksperci z Ministerstw oraz partnerzy projektu - Deloitte, PwC i KPMG.

Pomyśl o EXPO w Łodzi program cyklu

Uniwersytet Łódzki Test odbędzie się 9.12.2015 (środa) w salach komputerowych Uniwersytetu Łódzkiego – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Politechniki Łódzkiej.

Pula nagród do wygrania to 10.000 zł na wybrane certyfikacje, szkolenia oraz kursy językowe.

Rejestracja www.testIT.p.lodz.pl

Rejestracja trwa do 4 grudnia.

UWAGA: Spotkanie organizacyjno-informacyjne w sprawie testu odbędzie się 1 grudnia 2015 (wtorek) o godz. 12.00 w Małej Auli Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.

Politechnika ŁódzkaW dniach 3-4 grudnia (czwartek i piątek) odbędzie się Festiwal Studenckich Kół Naukowych - czyli drzwi otwarte i targi edukacyjne w Politechnice Łódzkiej.
Tegoroczna edycja Festiwalu Studenckich Kół Naukowych obfituje w prezentacje efektów działalności Kół Naukowych naszej uczelni. Pokazane zostaną m.in. łazik marsjański, bolidy, pojazd solarny oraz wiele innych technologicznych nowinek.
Stoiska wydziałów oraz pokazy naukowe odbywają się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki przy ul. Stefanowskiego 18/22 w godzinach 9.00-14.00. Uroczyste otwarcie 7. Festiwalu Studenckich Kół Naukowych w czwartek 3 grudnia o godz. 9.30.