W dniu 18 maja 2017 r. w oddziale PAN w Łodzi odbył się wykład pt. „Związki między polityką i ekonomią”, który wygłosił prof. dr hab. Marek Belka – były premier oraz prezes Narodowego Banku Polskiego.

W czwartek 30 marca 2017 r. o godz. 18:00 w siedzibie Oddziału PAN przy ul. Piotrkowskiej 137/139 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Akademickiego. Wykład pt. „Dziesięć tysięcy lat rozwoju genetyki. Sukcesy, porażki, nadzieje.” wygłosił prof. Bogdan Kałużewski z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 

W czwartek 9 lutego 2017 r. o godz. 17:00 w siedzibie Oddziału PAN przy ul. Piotrkowskiej 137/139 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Akademickiego, które tradycyjnie, jak co roku poświęcone będzie problematyce środowiska naturalnego. Wykład pt. „Łowiectwo w kulturze polskiej” wygłosi prof. dr hab. Dariusz Gwiazdowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prelegent przedstawi również swoją najnowszą książkę pt. „Podróże nieudacznika”. Po wykładzie odbędzie się tradycyjna biesiada myśliwska

Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek 23 stycznia 2017 r. o godz. 18:00 w siedzibie Oddziału PAN przy ul. Piotrkowskiej 137/139 (I piętro, Klub Nauczyciela) odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Akademickiego. Wykład pt. „Opera – moja miłość” wygłosi dr nauk med. Marek Rożniecki.

Serdecznie zapraszamy

W poniedziałek 28 listopada 2016 r. o godz. 18:00 w siedzibie Oddziału PAN przy ul. Piotrkowskiej 137/139 (I piętro, Klub Nauczyciela) odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Akademickiego. Wykład pt. „Poganie i chrześcijaństwo. O problemach interpretacji odkryć archeologicznych związanych z początkami chrześcijaństwa na ziemiach polskich” wygłosi prof. dr hab. Andrzej Buko z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie, członek korespondent PAN.

Serdecznie zapraszamy