Podczas styczniowego spotkania w Klubie Akademickim prelekcję związaną z najnowszą publikacją pt. „Wielka Wojna 1914-1918. Łódź i okolice na fotografiach Michała Daszewskiego" wygłosił senator Ryszard Bonisławski – prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 26 stycznia 2015 r., o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN przy ul. Piotrkowskiej 137/139 (I piętro, Klub Nauczyciela).

W poniedziałek, 15 grudnia 2014 r. o godz. 17.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 137/139 odbyło się spotkanie wigilijne Klubu Akademickiego.

Uroczysty koncert kolęd wykonali dla nas wyjątkowi goście: grupa siedemnaściorga dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu pod kierownictwem p. Małgorzaty Komorowskiej.

Gościem listopadowego spotkania w Klubie Akademickim był prof. dr hab. Roman Goś z Kliniki Okulistyki i Rehabilitacji Wzrokowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi, który wygłosił wykład pt. "Jaskra – jak zapobiegać, rozpoznawać i leczyć".

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 17 listopada 2014 r., o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Podczas spotkania inaugurującego nowy rok działalności Klubu Akademickiego odbył się uroczysty koncert. Z okazji Jubileuszu 90-tych urodzin, koncert ten, w wykonaniu studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, poświęcony został prof. dr hab. Jerzemu Kroh, czł. rzecz. PAN, Prezesowi Honorowemu Klubu.

Program uroczystości, podczas której m.in. wysłuchaliśmy piosenek Wojciecha Młynarskiego, przygotowała Agnieszka Greinert, natomiast studentom akompaniowali Tomasz Walczak oraz Marcin Janiszewski.

Uroczystość odbyła się w środę 22 października 2014 r. o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi (Klub Nauczyciela, I piętro) przy ul. Piotrkowskiej 137/139.

P6262455W dniu 26 czerwca br. odbyła się trzecia sesja wyjazdowa szklakiem zabytków Sztuki Romańskiej w Ziemi Łódzkiej. Tym razem wysłuchamliśmy referatu i poznaliśmy Kościół św. Idziego z XI wieku w Inowłodzu. Zwiedziliśmy również ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego i Szaniec Hubala w pobliskim Anielinie.

 

Zapraszamy do Galerii