P5192344Gościem majowego spotkania w Klubie Akademickim była prof. nadzw. dr Jadwiga Sójka-Ledakowicz, Dyrektor Instytutu Włókiennictwa w Łodzi, która wygłosiła wykład pt. Włókiennicze materiały barierowe chroniące człowieka przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 19 maja 2014 r., o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

 

Zapraszamy do Galerii

P3312312Gościem marcowego spotkania w Klubie Akademickim była Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, która wygłosiła wykład na temat planów rozwoju naszego miasta.Spotkanie odbyło się w poniedziałek 31 marca 2014 r., o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

 

 Zapraszamy do Galerii

DSCF6955Lutowe spotkanie w Klubie Akademickim poświęcone było myślistwu. Wykład pt. Sokolnictwo w Polsce wygłosili  Piotr Piotrowski i Julitta Bocianowska w towarzystwie niezwykłych podopiecznych! Po wykładzie odbyła się uroczysta biesiada myśliwska.

 

 

 

Zapraszamy do Galerii

Podczas majowego spotkania w Klubie Akademickim. Wykład pt. Realizacja kompozycji rzeźbiarskich „Czółenek" i „Dzianiny" wygłosił ich autor i wykonawca – Profesor Andrzej Jocz z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i z Politechniki Łódzkiej. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 20 maja 2013 r., o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Gościem kwietniowego spotkania w Klubie Akademickim był Pan Janusz Janyst, dziennikarz, recenzent muzyczny i pedagog Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, który wygłosił wykład pt. O muzyce w Łodzi. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 29 kwietnia 2013 r. w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.